Salinátory


Salinátory nebo také „solničky“ se v posledních letech těší čím dál větší oblibě. Je pro to mnoho dobrých důvodů. Ale nejdříve o co běží.

Tato zařízení používají fyzikálně-chemického jevu zvaného elektrolýza, při kterém dochází k rozkladu soli obsažené ve vodě a produktem je volný chlór. Ten vodu desinfikuje a udržuje křišťálově čistou. Jev probíhá v tzv. elektrolytické cele. Obvykle jde o lehce rozeznatelnou část potrubí. Její pouzdro tvoří průhledná část, do které jsou zasazeny titanové elektrody.

asin-aqua-salt-clf

 

Další částí každého salinátoru je řídící jednotka, což je vlastně malý počítač zavěšený na zdi nebo stěně technologické šachty. Jedná se o srdce celého systému. Pak samozřejmě závisí, o jaký model se přesně jedná. Některé jednotky si vystačí s několika tlačítky a diodovou stupnicí ukazující výkon, jiné mohou mít dokonce barevný dotykový displej a nabízejí nepřeberné množství funkcí. Za zmínku stojí například možnost automatické korekce pH vody nebo modul vypínající chlorování, což jsou nejoblíbenější  doplňky.

Pro korekci pH musí být k řídící jednotce napojena sonda pH a dávkovací peristaltická pumpa. Ta na základě měření sondy a následném pokynu řídící jednotky dávkuje chemii. Modul zpřesňující výrobu chlóru (nejčastěji redox či orp) obsahuje svou vlastní sondu. Ta nepřímo určuje podíl chlóru ve vodě měřením její vodivosti a v případě potřeby výrobu přeruší dokud vodivost neklesne. My zákazníkům doporučujeme salinátory především značky Zodiac a Aseko pro jejich dlouhodobě ověřené kvality.

Toť základní informace o nejžádanějších zařízeních a nyní jejich výhody:

  • šetrnost k lidskému zdraví,
  • lehce slaná voda s antiseptickými účinky,
  • bezkonkurenčně vysoká účinnost,
  • nízké provozní náklady – rychlá návratnost,
  • při úpravě nevznikají žádné škodlivé látky jako u jiných zařízení,
  • čistá voda za všech okolností,
  • možnost dodatečné montáže do většiny stávajících bazénů.