Salinátory


Salinátory nebo také „solničky“ se v posledních letech těší čím dál větší oblibě. Je pro to mnoho dobrých důvodů. Ale nejdříve o co běží.

Tato zařízení používají fyzikálně-chemického jevu zvaného elektrolýza, při kterém dochází k rozkladu soli obsažené ve vodě a produktem je volný chlór. Ten vodu desinfikuje a udržuje křišťálově čistou. Jev probíhá v tzv. elektrolytické cele. Obvykle jde o lehce rozeznatelnou část potrubí. Její pouzdro tvoří průhledná část, do které jsou zasazeny titanové elektrody.

asin-aqua-salt-clf

 

Další částí každého salinátoru je řídící jednotka, což je vlastně malý počítač zavěšený na zdi nebo stěně technologické šachty. Jedná se o srdce celého systému. Pak samozřejmě závisí, o jaký model se přesně jedná. Některé jednotky si vystačí s několika tlačítky a diodovou stupnicí ukazující výkon, jiné mohou mít dokonce barevný dotykový displej a nabízejí nepřeberné množství funkcí. Za zmínku stojí například možnost automatické korekce pH vody nebo modul vypínající chlorování, což jsou nejoblíbenější  doplňky.

Pro korekci pH musí být k řídící jednotce napojena sonda pH a dávkovací peristaltická pumpa. Ta na základě měření sondy a následném pokynu řídící jednotky dávkuje chemii. Modul zpřesňující výrobu chlóru (nejčastěji redox či orp) obsahuje svou vlastní sondu. Ta nepřímo určuje podíl chlóru ve vodě měřením její vodivosti a v případě potřeby výrobu přeruší dokud vodivost neklesne. My zákazníkům doporučujeme salinátory především značky Zodiac a Aseko pro jejich dlouhodobě ověřené kvality.

Toť základní informace o nejžádanějších zařízeních a nyní jejich výhody:

  • šetrnost k lidskému zdraví,
  • lehce slaná voda s antiseptickými účinky,
  • bezkonkurenčně vysoká účinnost,
  • nízké provozní náklady – rychlá návratnost,
  • při úpravě nevznikají žádné škodlivé látky jako u jiných zařízení,
  • čistá voda za všech okolností,
  • možnost dodatečné montáže do většiny stávajících bazénů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení